Alpe Adria Hungaroring 2 – 2009

Predovšetkým vynikajúce výkony slovenských pretekárov boli hlavným menovateľom podujatia alpsko-jadranského šampionátu na maďarskom okruhu Hungaroring. Zároveň sa skončili tohtoročné Majstrovstvá Slovenska, kde sme spoznali mená dvoch zostávajúcich šampiónov.

125 SP:

Michal Puškár obsadil v pretekoch triedy 125 SP druhé miesto so stratou necelých dvoch sekúnd na Chorváta Radmana, v dojazdovom kole mu však došiel benzín a jeho údajnú manipuláciu s motocyklom nahlásil traťový maršal ako nepovolenú. Napriek tomu, že technický komisár prehlásil, že motocykel je v poriadku boli Puškárovi po rozhodnutí jury odobraté body a má tak na svojom konte len bod za pole position. Druhým z našich bol preto v cieli Pavol Skovajsa na piatom mieste, zároveň sa stal vicemajstrom SR, Peter Rauch skončil siedmy (tretí v rámci M SR), z našich sa ďalej umiestnili 13. Mišák a 15. Mihalkovič. Jozef Oravský cieľ nevidel.

125 GP:

V tejto triede štartovala z našich len Barbora Jakubičková jazdiaca s českou licenciou, ktorá obsadila 12. miesto, do šampionátu našich západných susedov však brala 9 bodov za siedme miesto.

Superstock 600:

V šestkových stockoch štartoval z našich len Jaroslav Černý, ktorý po štarte z posledného miesta rýchlo postupoval dopredu, po kontakte s G. Talmacsim šiel ale v druhom kole k zemi. Po výmene brzdovej páčky pokračoval v pretekoch a nakoniec skončil šesťnásty so stratou jedného kola.

Supersport

Černý si všetko vynahradil skvelým víťazstvom v triede Supersport! V cieli bol s 3-sekundovým náskokom pre Slovincom Jermanom a zároveň sa stal Majstrom SR pre rok 2009. Výborné štvrté miesto si zapísal Henrich Megela! Na 19. mieste skončil Ľuboš Prokop.

Superstock 1000:

Najúspešnejším Slovákom bol v litrových stockoch Denis Bodon, ktorý skončil v rámci AA na 16. mieste, z titulu Majstra SR sa však raduje dnes sedemnásty Peter Duchyňa. Tretím z našich bol v cieli Vladimír Kada (v AA 20.). Čech Tomáš Mikšovský skončil na treťom mieste, z titulu majstra ČR sa však teší dnes druhý Michal Filla.

Superbike:

Suverénnym víťazom sa stal Tomáš Mikšovský z Bily Racing Teamu, skvelý výkon však aj dnes podal Vladimír Ruža, ktorý bol v cieli tretí s minimálnou stratou na Čecha Čiháka. Do M SR bral plný počet bodov a hoci sa vyrovnal bodovo dnes neštartujúcemu Jiřímu Dražďákovi, menší počet víťazstiev ho radí na miesto vicemajstra. Peter Duchyňa preteky nedokončil.