5. Oldtimer MotoShow alebo Fraštacký okruh 2009

Krásny slnečný čas privítal už v piatok prichádzajúcich pretekárov na predposlednej tohoročnej okruhovej akcii – Fraštackom okruhu. Trať zostala oproti vlaňajšku nezmenená, ale najväčšiu radosť 97 pretekárom spravilo počasie.

Jednodňová akcia je náročná pre pretekárov, ale myslím si, že aj pre usporiadateľov. O to viac teší, že v tom hektickom časovom tlaku všetko klapalo naprosto presne, bez omeškaní a sklzov. Tréningy boli zahájené o 9:30 hod, kde dostalo všetkých 5 vypísaných kategórií priestor 2×15 minút. Keď si zoberieme, že trať je dlhá niečo vyše kilometra a časy na kolo boli cca 1:04 – 1:10, natrénované mali všetci dosť. Po skončení tréningov divákov potešili ukážkovou jazdou riaditeľ pretekov Peter Baláž na dvojvalcovom šúpatke 250 ccm Jawe a Tonda Kružík na legendárnej Jawe 350 4V.

Po prestávke sa pretekalo no a napriek tomu, že sa jazdila “pravidelnosť”, na trati to tak vôbec nebolo vidieť. Už len to, že postavenie na roštoch bolo tzv. voľné, pri nástupe bolo vidieť, kto sa ako ponáhľal do prvých rád, aby mal voľnú cestu po štarte. Jazdilo sa na čas 12 minút a hodnotená bola samozrejme pravidelnosť. Absolútnym víťazom sa stal Karel Matúš, ktorý tak mimo samotného víťazstva v triede dostal aj pohár od primátora Hlohovca.

Posledným odmávnutím sme teda ukončili skvelé podujatie a už pri lúčení sme sa všetci usmievali, že veď necelý týždeň prejde a sme spolu zas, na posledných pretekoch v Holíči. Takže nenechajte si ujsť túto poslednú príležitosť v sezóne a príďte povzbudiť pretekárov oldtimerov na Zámocký okruh v Holíči 26.6.2009.

Rudo Mladý, tajomník pretekov

Fraštacký okruh 2009

Fraštacký okruh 2009 2