Maco Moto Racing Team v Katare

Maco Moto Racing Team vybojoval v posledných pretekoch vytrvalostných majstrovstiev sveta v Katare skvelé tretie miesto. GRATULUJEME!!!
Za slovenský tím štartovali Jason Pridmore, Jakub Smrž a Thomas Hinterreiter, ktorý nahradil zraneného Warwicka Nowlanda.

Sobota:
Výsledky pretekov

 

PRETEKY:
8 h.: Cieľ a celkové tretie miesto pre Maco Moto Racing Team. VEĽKÁ GRATULÁCIA!! Ako prvý preťal cieľovú pásku Yamaha Austria RT, druhý skončil tím Yamaha Folch Endurance.

 

7,75 h.: Jason po pár kolách zamieril opäť do boxov, každopádne sa vrátil na trať a bojuje o udržanie tretieho miesta.

 

7,5 h.: Oba tímy, teda Yamaha Folch aj Maco Moto striedajú pretekárov a čaká nás veľký boj o druhú priečku. Za Maco MRT nakoniec finišuje J. Pridmore.

 

7,25 h.: Je to tu! Yamaha Folch Endurance je druhý.

 

7 h.: Šesťdesiat minút delí Maco MRT od skvelého výsledku. Vo vedení stále Yamaha ART, druhý Macovia majú pár sekúnd na tretí Yamaha Folch Endurance a budú musieť o udržanie pozície tvrdo bojovať. Štvrtý Bolliger Team Switzerland a piaty RMT 21 s dvojkolovou stratou už do boja o medailové umiestnenie nezasiahnu.

T. Hinterreiter je na trati! A tým je aj vyriešená otázka, ktorý pretekár bude nasadený na finiš- bude ním s najväčšou pravdepodobnosťou K. Smrž.

 

6 h.: Maco MRT stále druhý, s dvojkolovou stratou na Yamaha ART. Ku zmene došlo na tretej priečke- Yamaha Folch Endurance sú pred Bolliger tímom a je dosť možné, že sa pokúsia zaútočiť aj na vyššie pozície.

 

5 h.: Tri hodiny do konca a Macovia držia druhý “flek”! S náskokom necelého kola vedie YART, ani na tretej priečke žiadna zmena- na švajčiarsky Bolliger sa však začína doťahovať Yamaha Folch Endurance.

 

4 h.: V polovici pretekov je Maco Moto Racing Team na druhej pozícii tesne za vedúcim Yamaha ART. Tretí Bolliger Team je so stratou kola stále tretí, časové rozdiely sa však začínajú výraznejšie zväčšovať.

 

2,5 h.: Maco MRT stále na prvom mieste s výnimkou striedanie pretekárov. Aktuálne má Kuba Smrž dve série, Jason ide svoju druhú rundu. Definitívne sa teda potvrdilo, že zranenie T. Hinterreitera mu nedovolí nastúpiť do pretekov. V tesnom závese za Maco tímom sa pohybuje Yamaha Astria, tretí Bolliger Switzerland stráca už takmer kolo.

 

1 h.: Jakuba Smrža vystriedal Jason Pridmore a udržuje naďalej fantastickú prvú pozíciu! Na druhom mieste jazdiaci tím Yamaha Austria mierne znižuje náskok, v tomto momente na ich motocykli sedí Steve Martin. Vyzerá to tak, že s podujatím sa lúči najväčší favorit a už majster sveta tím Suzuki!!! Ani popredný tím Phase One už pravdepodobne nepokračuje! Tí, ktorí sledujete Live Timing, ste možno prekvapení, že pri mene Igora Jermana z tímu Yamaha Austria je slovenská vlajka. Je to samozrejme omyl, Igor je Slovinec, ktorý mimochodom v rokoch 1994 – 1996 vyrastal aj na našich letiskách a vo svojej kariére absolvoval aj šampionát WSBK

 

30 minút.: Historický okamih!!! Maco Moto Racing Team je na 1. mieste!!! Na motocykli je Jakub Smrž!!!