Tituly patrili skúseným

V oboch litrových triedach (superbike a superstock) získali vlani slovenské tituly šampiónov dvaja skúsení pretekári, ktorí sa na okruhoch v seniorských triedach pohybujú už viac ako jedno desaťročie. Pokračovať v čítaní

Majstrovstvá Slovenska 2008

Po tom, čo sa v roku 2007 na nominačnej listine objavilo viac pretekárov ako tomu bolo v rokoch predtým, očakávali sme, či bude tento trend pokračovať aj naďalej. Potvrdilo sa to a na štarte prvých pretekov, ktoré sa nezvyčajne konali v chorvátskej Rijeke, stálo ešte viac slovenských jazdcov. Aj napriek určitému optimizmu však ešte stále nemôžeme byť so súčasným stavom spokojní. Pokračovať v čítaní

Oldtimery 2008 – Žiškov veľký triumf

Posledným odmávnutím šachovnicou na pretekoch v Holíči bola koncom septembra ukončená bohatá sezóna pretekov rýchlostných motocyklových oldtimerov. Keby sme chceli iba heslovite zhodnotiť priebeh celého ročníka, dostávame sa temer iba k superlatívom – úvod v Lučenci s rekordným počtom pretekárov, Nové Mesto n/Váhom opäť s puncom Európskeho šampionátu, Fraštacký okruh v Hlohovci na zmenenej trati po prvý krát o body a obnovenie tradície v Holíči po dvadsiatich rokoch. Pokračovať v čítaní

Jaroslav Černý hodnotí uplynulú sezónu

Rok 2008 znamenal návrat nášho špičkového jazdca Jaroslava Černého na pretekárske okruhy. Jaro potvrdil, že nestratil nič zo svojej rýchlosti a okrem titulu slovenského šampióna v triede Superstock 600 získal aj skvelé siedme miesto v celkovom hodnotení šampionátu Alpe Adria. Pokračovať v čítaní

Smola na záver sezóny

Jedným z dôležitých tohtoročných cieľov motocyklového pretekára Tomáša Svitka bola účasť na pretekoch Majstrovstiev Európy triedy superšport 600, ktoré sa konali počas uplynulého víkendu v španielskom Albacete. Pokračovať v čítaní

Jakubov krst ohňom

14-ročný slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík absolvoval cez víkend svoju doteraz najťažšiu skúšku, keď sa zúčastnil pretekov Majstrovstiev Európy v španielskom Albacete. Pokračovať v čítaní

Majstrovstvá Európy v Albacete

V španielskom Albacete sa konajú Majstrovstvá Európy cestných motocyklov v triedach 125 GP, supersport, superstock 1000 a svoje preteky tu absolvujú aj ženy. V pvých dvoch spomenutých triedach sa predstavia aj slovenskí zástupcovia Jakub Jantulík a Tomáš Svitok. Pokračovať v čítaní

Maroš Faktor hodnotí svoju prvú sezónu

Prvú sezónu v Majstrovstvách Slovenska a alpsko-jadranskom šampionáte má za sebou 22-ročný Maroš Faktor z Malinova štartujúci v triede Superstock 1000. V nasledujúcom článku sa pre vás rozhovoril o tom, aká pre neho sezóna bola a čo mu priniesla, ale niečo prezradil aj o plánoch do tej budúcej. Pokračovať v čítaní