Tomáš Krajčí mieri o triedu vyššie

V nadchádzajúcej sezóne sa v triede Superstock 600 predstaví ďalší slovenský pretekár. Z triedy 125 GP sem prestupuje 16-ročný Tomáš Krajčí z tímu Car Care Racing Team, ktorému som položil zopár otázok týkajúcich sa jeho plánov na rok 2008.

 

V polovici sezóny 2005 vstúpil medzi seniorov v triede 125 GP a stihol absolvovať dva preteky. V roku 2006 už plánoval jazdiť aj európsky šampionát, no pri predsezónnych testoch v Španielsku si zlomil nohu a úvod sezóny bol fuč. Tento rok sa trápil s technikou a jeho stodvadsaťpäťku Hondu bolo častejšie vidieť rozobratú ako vcelku. Finančne náročné “gépečko” teda logicky vymenil za štvortakt, kde je okrem iného aj väčšia konkurencia ako v klasických dvojtaktných triedach.

 

Tomáš, kde ťa v budúcej sezóne uvidíme?
Štartovať budem v alpsko-jadranskom šampionáte a tým pádom aj v Majstrovstvách Slovenska. Ak sa podarí, tak by som rád šiel aj nejakú tú “Európu”. Samozrejme štartovať chcem aj v oboch pretekoch v Trenčíne, v Czech Endurance Cup a okrem toho aj testovať.

 

Na akom motocykli budeš štartovať?
Mám Hondu CBR 600 model 2007.

 

Keďže prestupuješ do vyššej triedy, tak si tomu asi musel aj prispôsobiť prípravu…
Predovšetkým sa pripravujem v posilňovni, no podľa toho čo som zatiaľ s novou motorkou najazdil sa mi zdá, že tá šesťstovka je ešte menej náročná ako 125-ka…

 

Spomínal si aj CEC, čo je súťaž tímov. S kým by si tam štartoval?
Sme tu v Žiline partia motorkárov, ja by som šiel s Honzom Prikrylom a Ďurom Piskoríkom, Petrom Bergerom a Ivanom Gašparom. No nie je vylúčené, že od nás zo Žiliny pôjdu aj ďalší jazdci v ďalšom tíme.

 

Aké máš ciele pre sezónu?
Mojím cieľom je pre začiatok snažiť sa udržať krok s Tomášom (Svitkom) a čo najviac sa na tej šesťstovke vyjazdiť.

 

Kto ti bude pomáhať ciele napĺňať?
Prvým mechanikom v tíme je Ďuro Piskorík, druhým Kubo Sláma, manažérom, sponzorom (a ešte neviem aké všelijaké funkcie má) je môj otec. Doprovod sú mama a sestra.

 

Tomáš teda bude chcieť v nadchádzajúcej sezóne nadviazať na súboje s Tomášom Svitkom, ktoré spolu zvádzali ešte v juniorskej kategórii. Určite budeme všetci s napätím očakávať, ako rýchlo sa mu to podarí.