Lukáš Jasenský: problémy na úvod sezóny

Veľkou cenou Slovenskej republiky na Slovakia Ringu cez víkend odštartovala nová sezóna medzinárodného seriálu Alpe Adria Championship. Po prvýkrát sa v triede Supersport predstavil vlaňajší šampión triedy Superstock 600, Slovák Lukáš Jasenský z tímu JLT-motoracing.

 

Lukáš Jasenský Alpe Adria Slovakiaring 201220-ročný pretekár z Veľkých Turoviec chcel na domácom okruhu nadviazať na vlaňajšie podujatie, keď pred zrakmi slovenských fanúšikov dokázal v pretekoch tohto medzinárodného seriálu zvíťaziť. Žiaľ, tento rok ho čakali veľké patálie, ktoré sa začali v stredu pred podujatím. Pri ladení jeho ostrého supersportového motora na brzde totiž prišlo k jeho poškodeniu a Lukášovi neostávalo iné, ako vybrať sa na Slovakia Ring s vlaňajším motorom špecifikácie superstock, na ktorom nie sú povolené také úpravy ako na supersportovom a šanca na obhajobu víťazstva sa tak rozplynula. Ako by to nestačilo, v piatkovom tréningu sa pokazil aj druhý spomenutý motor a Lukáš musel zháňať iný u kolegov v pretekárskom paddocku. S požičaným starším motorom nakoniec v cieli obsadil desiate miesto.

 

Lukáš Jasenský:

“Pre poškodenie supersportového motora už dopredu nebola dobrá, ale chceli sme čo najviac zabojovať aspoň s naším superstockovým. Keď sa nám v piatok pokazil aj ten, tak sme sa chceli zbaliť a ísť domov. Skúsili sme sa však v paddocku po niečom poobzerať a podarilo sa nám od kolegu z Čiech požičať celkom sériový motor. Do pretekov som štartoval z ôsmej pozície, ale hneď ma pre chýbajúci výkon predbehlo niekoľko súperov. Snažil som sa dostať späť, ale v tretej zákrute ma vytlačil poľský pretekár a prepadol som sa na tretie miesto od konca. Nakoniec som sa prebojoval na desiate miesto, viac sa robiť nedalo. Pred pretekmi v Brne, ktoré sa pôjdu o tri týždne, teda máme čo robiť…”

 

Tlačová správa Lukáša Jasenského