Alpe Adria a Majstrovstvá SR – Slovakiaring 2012

AKTUALIZOVANÉ – Na Slovakiaringu sa tento víkend konajú úvodné tohoročné preteky Alpe Adrie a zároveň slovenských majstrovstiev cestných motocyklov.

Alpe Adria a Majstrovstvá SR cestných motocyklov - Slovakiaring 2012

Domáce publikum určite potešila dvojica Michal PuškárPeter Rauch, ktorí obsadili prvé dve pozície v celkovom hodnotení pretekov 125 SP Alpsko-jadranského šampionátu. Tretie miesto v M SR si z domáceho okruhu odváža Pavol Skovajsa.

18. Roman FRUHAUF +1 kolo

Alpsko-jadranské pódium vybojovala na domácej trati aj jediná zástupkyňa nežného pohlavia v slovenských farbách Barbora Jakubičková (125 GP + Moto3).

Výsledky pretekov 125 GP + Moto3:

1. Adrián GYUTAI 19:08.555
2. Romana TOMÁŠKOVÁ +47.409
3. Barbora JAKUBICKOVÁ +49.808

Jakub Jantulík bol jediným Slovákom spomedzi štartujúcich v pretekoch triedy Superstock 600, rovnako tak Lukáš Jasenský v Supersportoch.

10. Lukáš JASENSKÝ +40.886

V boji o umiestnenie v Majstrovstvách Slovenska litrových stockov bol úspešnejší Miroslav Sloboda, hneď za ním v celkovom poradí finišoval druhý z našich jazdcov Jozef Borbély.

Výsledky pretekov Superstock 1000:

1. Michal FILLA
2. Martin CHOY +0.572
3. Gwenn GIABBANI +1.203

17. Miroslav SLOBODA +1:15.911
18. Jozef BORBÉLY + 1:22.672

Domáce víťazstvo a 25 bodov do hodnotenia M SR Superbikov vybojoval skúsený Vladimír Karban, o druhom mieste na republikovom pódiu medzi Miroslavom Slobodom a Petrom Duchyňom rozhodovali 3 desatiny sekundy v Mirov prospech. Obhájca titulu Vladimír Ruža po páde preteky nedokončil.